Po latach budowania wielopokoleniowych domów wspinaczkowych polscy budowniczowie są obecnie bardziej zainteresowani domami parterowymi. Współczesne trendy i tempo życia sprawiają, że dorosłe dzieci nie chcą mieszkać z rodzicami, nawet jeśli mają wspólne piętro. Rodzice w końcu żyją samotnie w domach wielopiętrowych, z dużymi rachunkami za ogrzewanie. Jakie są zalety domów parterowych? Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Największe zalety domów parterowych

Domy parterowe mają minimum kilka zalet. Domy parterowe oferują m.in:

  • łatwość budowy i użytkowania. ich realizacja może być wykonana szybko i bezproblemowo. Brak drugiej kondygnacji pozwala obniżyć koszty budowy i wykończenia, a także zaoszczędzić na ogrzewaniu i energii elektrycznej. Domy parterowe mają wyższą efektywność energetyczną. Z pewnością łatwiej jest ogrzać dom parterowy.
  • Funkcjonalne i przestronne - domy parterowe oferują funkcjonalne wnętrza i dostęp do ogrodu praktycznie z każdego pomieszczenia. Lepsza integracja domu z zielenią prowadzi do większego komfortu i łatwości użytkowania.
  • bez schodów wewnętrznych - obniża to koszt budowy domu i ułatwia korzystanie z niego, zwłaszcza osobom starszym i niepełnosprawnym.
  • jest łatwy w rozbudowie - domy parterowe można łatwo rozbudować, aby pomieścić powiększającą się rodzinę. Nie ma potrzeby budowania dodatkowych schodów ani dekonstrukcji dachu, jak to jest w przypadku rozbudowy domu parterowego poprzez dodanie pięter.
  • wzbogacone o ciekawe rozwiązania architektoniczne - nowoczesne domy parterowe, starannie zaprojektowane przez architektów (na przykład te dostępne w pracowni http://www.slonecznedomy.pl) charakteryzują się ciekawymi rozwiązaniami w zakresie bryły budynku, elewacji, połączenia z przestrzenią ogrodową, rozmieszczenia pomieszczeń, ale także zastosowania świetlików.

Technologia szkieletowa dla domów parterowych Co inwestor powinien wiedzieć o domach parterowych w technologii szkieletowej?

Technologia szkieletowa jest często wykorzystywana do budowy domów parterowych. Konstrukcje te mają tę zaletę, że są łatwe do wzniesienia. Osoby, które zdecydowały się na budowę domu szkieletowego w technologii energooszczędnej, są bardzo zadowolone z jego codziennego użytkowania.

0 Komentarze